O nas

Poznaj Diakonię Wspólnoty Rodzinnej

Diakonia Wspólnoty Rodzinnej – powstanie takiej diakonii leżało na sercu Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego. Ta właśnie ta diakonia ze względu na swój charakter miała być, co więcej, powinna być tą, która choć również działa do wewnątrz Ruchu to jednak w szczególności powołana jest do działalności na zewnątrz, promując w świecie kulturę nowego życia, nowego człowieka.

Kika lat temu ks. Ryszard Nowak ówczesny Moderator Archidiecezji Katowice Ruchu Światło Życie porównał za gośćmi z Azji, którzy w Polsce byli na Spotkaniu Odpowiedzialnych Ruchów w Częstochowie, wspólnoty o charakterze ewangelizacyjnym do meczu piłkarskiego.

Dziś te porównanie jest jak najbardziej na czasie kiedy Polska reprezentacja zakwalifikowała się do MŚ. Pięknie gra na dzień dzisiejszy, ale aby dalej tak było i dobrze zaprezentowała się na MŚ, tak cała drużyna, jak i każdy zawodnik z osobna ciągle powinien dbać o formę w łączności z wytycznymi sztabu szkoleniowego, z naszym Panem, Jezusem Chrystusem. Wtedy goście z Azji wyszczególnił trzy grupy osób, które można zaobserwować we wspólnotach ewangelizacyjnych, kościele:

  • kibiców – to Ci, którzy siedzą na widowni, kupili bilet, oglądają, przyglądają się jak inni grają. Każdy z nas kiedyś kupił bilet i przyszedł na pierwsze spotkanie kręgu, wspólnoty Ruchu Światło Życie.
  • trenujących – to natomiast Ci którzy po oglądnięciu meczu, spotkania, zapragnęli zagrać na boisku, rozpoczęli fazę treningów, formacji właściwej I,II,III stopień, ORAR-y i tak dalej. Od czasu do czasu w trakcie treningu wychodzą na boisko (animatorzy kręgu, którzy włączają się już w posługę). Niektórzy jednak trenujący zapominają jak jest cel tego co robią lub co gorsza rezygnują z treningów i wracają na widownię, na wygodną kanapę, podjadając czipsy i popijając je colą, bądź piwkiem.
  • zawodnicy – to trzecia grupa, to Ci którzy zmierzają do celu, przeszli do kolejnego etapu, wyszli na boisko, wzięli na siebie odpowiedzialność i zgodnie z wizją ks. Franciszka Blachnickiego weszli do diakonii/drużyny zgodną ze swoimi zdolnościami i grają dla najlepszego trenera na świecie i ojczyzny niebieskiej.

 

 Kasia i Mariusz Kaletka

ks. Franciszek Blachnicki

"Dialog prowadzi do spotkania"

Diakonia Wspólnoty Rodzinnej to ta, której celem jest skupić wokół siebie tych grających członków Ruchu Światło-Życie. Tych inicjatyw – za wyjątkiem Oazy dla Dzieci z Rodzicami – ze względów formalnych, dla przejrzystości działań Ruchu nie możemy wprost nazwać rekolekcjami Ruchu Światło–Życie, ale działaniami realizowanymi poprzez Ruch, przez ludzi z Ruchu i dla Ruchu, a tym samym z Chrystusem i dla Chrystusa.

Odpowiedzialni DWR

Katarzyna i Mariusz Kaletka
Katarzyna i Mariusz Kaletka

Nadchodzące wydarzenia

10 lis, 2023
REKOLEKCJE DLA MAM – WE WSPÓŁPRACY Z ŁASKĄ 2023
  • 10 listopada 2023 12:00 - 12 listopada 2023 13:00
  • Kokoszyce
00
dni
00
h
00
min
00
s