Modlitwa uwielbienia dla mam z dziećmi

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą mam z małymi dziećmi, która spotyka się na cotygodniowej modlitwie. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w kaplicy znajdującej się w domu katechetycznym przy parafii Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu. Rozpoczynamy Eucharystią o 9:30, a następnie mamy adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

Spotkania skierowane są do wszystkich kobiet, a ich forma jest szczególnie dostosowana do potrzeb mam z małymi dziećmi (miejsce na wózki, ogrzewana kaplica, salka obok kaplicy z czajnikiem, miejscem do karmienia i przewijania).

Na spotkania przyjeżdżają mamy nie tylko z Katowic, ale i z Tychów, Piekar, Bytomia, Rudy Śląskiej, okolic Rybnika.

„Z ust dzieci i niemowląt odbierasz chwałę”
Ps 8, 3a

Nasze projekty

Realizujemy cotygodniowe spotkania modlitewne dla mam z małymi dziećmi (Eucharystia oraz adoracja), gdzie maluszki mogą swobodnie raczkować, bawić się na dywanie, chwalić Boga swoimi głosami, podczas gdy mamy się modlą. Ponadto, raz w miesiącu, po modlitwie, spotykamy się przy kawie/herbacie i dzielimy świadectwami, radościami i troskami.

Dwa razy w roku organizujemy rekolekcje (adwentowe oraz wielkopostne) dla mam z małymi dziećmi.

Planowane są również konferencje oraz spotkania z gośćmi, a także weekendowe, wyjazdowe rekolekcje dla mam.

Wspieramy kobiety, które chcą zorganizować podobne spotkania w swojej parafii (podzielenie się doświadczeniem, świadectwo, pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu modlitw). Takie spotkania, od niedawna, odbywają się również w Bełku w parafii pw. św. Jana Sarkandra w każdy czwartek o 9:30.

Jako mamy szczególnie czujemy się powołane do modlitwy za kobiety w stanie błogosławionym, za poczęte dzieci, za chore dzieci, za małżeństwa borykające się z problemem niepłodności, za małżeństwa w kryzysie. Bardzo często otrzymujemy prośby, np. poprzez wiadomości na facebooku, by modlić się w konkretnych intencjach związanych właśnie z rodziną, małżeństwem, dziećmi itp.

Kontakt

Anna Marcisz, od 13 lat żona Czesława.
Mama pięciorga dzieci. Razem z mężem formuje się w Domowym Kościele.

Tel. 664 937 757

E-mail: ania.marcisz@gmail.com

Modlitwa mam na facebooku

Opiekun duchowy grupy mam: ks. dr hab. Grzegorz Polok, prof. UE