Obdarowani

Kim jesteśmy?

Wspólnota „Obdarowani” jest częścią Diakonii Wspólnoty Rodzinnej, która działa w ramach Stowarzyszenia Ruchu Światło – Życie w Archidiecezji katowickiej. To osoby z wieloletnim doświadczeniem małżeńskim i rekolekcyjnym. Ludzie z pasją służby. Nauczyciele, teologowie, psychologowie, absolwenci studium nad rodziną a nade wszystko małżonkowie, którzy „przerobili na własnej skórze” treści przekazywane innym

Nasze powołanie odczytujemy jako rys oblubieńczej, ofiarnej miłości. Przez modlitwę i służbę ofiarować miłość szczególnie tam, gdzie jej nie ma. Wstawiać się za małżeństwami w kryzysie, rozbitymi, modlić się o trwałość i wierność podjętych decyzji, o miłość i łaskę przebaczenia oraz odkrywać i uobecniać na drodze sakramentu małżeństwa miłość Oblubienica Chrystusa do Oblubienicy Kościoła – to nasza droga.

„Życie może mieć źródło tylko w miłości”
Ks. Franciszek Blachnicki

Nasze projekty

  • Rekolekcje małżeńskie „Obdarowani” - budowanie więzi miłości małżeńskiej, prowadzone w Koniakowie oraz na Górze św. Anny.
  • Święto Rodzin na Górze św. Anny – to popularyzacja Teologii Ciała św. Jana Pawła II w klimacie Nowej Kultury /konferencje, musicale, koncerty, zabawy rodzinne, modlitwa/
  • Spotkania piekarskie – raz na kwartał w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich (wrzesień, grudzień, marzec, czerwiec). W ramach spotkania:
  • Msza Święta z modlitwą o trwałość, pojednanie i miłość w małżeństwach i rodzinach, konferencja, uwielbienie zakończone indywidualnym błogosławieństwem, możliwość spowiedzi.
  • Posługa wśród zapraszających wspólnot.

Kontakt

Renata i Marek Makowscy – 30 lat stażu małżeńskiego, troje dzieci.
Wspólna pasja to Teologia Ciała Jana Pawła II, rodzinne muzykowanie.

Jak spędzamy czas wolny? Czas wolny spędzamy pracowicie:-))) Gdy uda się nieco odpocząć, cieszymy się pięknem przyrody i ciszą w ukrytych, cudownych zakątkach, gdzie cywilizacja skręciła w przeciwną stronę. W gronie przyjaciół, z zachwytem wdychamy zapach Miłości.

Tel.: 725 400 007
Mail: kontakt@obdarowani.org
www.obdarowani.org
Obdarowani na facebooku